W Krainie Oz…

W popołudniową środę, dnia 13 lutego 2019 roku, podczas tegorocznych ferii zimowych przezywanych pod hasłem „Zima z książką” zorganizowanych w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Parczewie odbyło się spotkanie literackie poświęcone literaturze fantastycznej. W spotkaniu tym uczestniczyły dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej CARITAS w Parczewie wraz z Panią kierownik i Panią opiekunką. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z fabułą jednej z najsłynniejszej i pierwszej światowej powieści z gatunku fantasy dla dzieci, pt.: „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” autorstwa amerykańskiego pisarza Lymana Franka Bauma. Bardzo chętnie czytały  jej fragmenty i odpowiadały na zadawane pytania do tekstu. Dzieci obejrzały też inne książki ów autora kontynuujące przygody głównej bohaterki książki –Dorotki. Bardzo chętnie uczestniczyły w grach i zabawach, przygotowanych przez Panie bibliotekarki. Spośród dzieci wyłoniono Czarnoksiężnika ze Szmaragdowego Grodu, który dzięki magicznym, zielonym okularom wprowadził dzieci do świata pełnego magii i niesamowitych przygód.