Literacka Zima

W dniu 24 stycznia 2019 roku Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Parczewie odwiedziły dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej CARITAS w Parczewie wraz z Paniami opiekunkami.  Było to pierwsze tegoroczne literackie spotkanie, zorganizowane przez bibliotekę w Dziecięcej Przestrzeni Multimedialnej. Tematem przewodnim spotkania był „Motyw Zimy w literaturze dziecięcej”. Zaprezentowane zostały najciekawsze fragmenty utworów wybranych z literatury polskiej i zagranicznej, opowiadające o zimowej porze roku, takie jak: baśnie H.Ch. Andersena „Królowa śniegu”, „Dziewczynka z zapałkami”, powieści przygodowe T. Janssona „Zima Muminków” i C.S. Lewisa „Opowieści z Narni. Lew, Czarownica i Stara szafa”, oraz książki autorstwa polskiego pisarza i podróżnika  Cz. Centkiewicza „Anaruk chłopiec z Grenlandii” i „Zaczarowana zagroda”.  Dzieci czytały również zimowe wiersze, między innymi poetki M. Konopnickiej pt.: „Sanna”,Ślizgawka” oraz T. Kubiaka „Łyżwiarka” i „Narciarz”  i opowiadały o przeżywanej radości podczas zimowego czasu, spędzanego aktywnie na uprawianiu sportów zimowych. Z umieszczonych na tablicy zagadek wspólnie odgadywały tytuły książek na podstawie ilustracji pod ukrytymi polami oraz rozwiązywały zimowe zgadywanki, które zainspirowały je do stworzenia swoich własnych zimowych zagadek.